Az amerikai tőzsdén bejegyzett részvénytársaság, amit eredetileg zártkörűen működő társaságként alapítottak 1998-ban. Nevéhez fűződik a Google keresőmotor kifejlesztése és üzemeltetése. Központja Kalifornia államban található
A cég weboldala szerint :
A Google küldetése a világ összes információjának rendezése, univerzálisan elérhetővé és hasznosíthatóvá tétele.
Pályafutása egy kutatási témaként indult. A kifejlesztett egy elméletet, miszerint egy olyan keresőrendszer, amely a weblapok közti kapcsolatok matematikai analízisén alapul, jobb eredményekkel szolgálhat, mint a hagyományos társai. A keresés szempontjából leginkább relevánsak csak azok az oldalak lehetnek, amelyekre más, ugyancsak elég fontos weblapokról juthatunk el, így megszületett és lerakták a keresőrendszer alapjait. A kulcsszavak alapján történő hirdetések szintén szövegalapúak, így a felhasználók még könnyebben megtalálhatják amit keresnek, sebességcsökkenés nélkül.
2001 szeptemberében a besoroló mechanizmusa (PageRank) szabadalom lett.
A cég számos szolgáltatást és eszközt nyújt az egyszerű webes keresésen kívül.
2007 májusában vezették be az univerzális keresés funkciót, ami annyit tesz, hogy nemcsak a weblapok, hanem a videók, képek, hírek, blogok, térképek és könyvek között is keres.
2009 decembere óta érhető el a valós idejű keresés, amely egy új blog- vagy bejegyzést, a közzététele után századmásodpercekkel megtalál.
Hogyan működik a Google kereső? Lépésről lépésre bemutatom a titkait Gondoltál már arra, hogy a Google hogyan találja meg a tökéletes választ a kérdésedre egy szempillantás alatt? Vagy hogyan dönt arról, hogy melyik weboldal a legrelevánsabb a keresésedhez? A Google… TOVÁBB OLVAS »
A mesterséges intelligencia hatása a keresőalgoritmusokra: Hogyan formálja az AI a modern keresőmotorok világát? Mi jut eszedbe először, ha a mesterséges intelligenciáról (AI) hallasz? Talán a sci-fi filmek jövőbeli robotjai? Vagy éppen a hangvezérelt asszisztensek, mint az Alexa vagy a… TOVÁBB OLVAS »
A Google nem tétlenkedik! Még csak néhány napja kaptunk egy alapvető tartalmi frissítést, tegnap pedig már a spam elleni újításokról is hallhattunk. És a tech óriás máris egy újabb hírrel lepett meg minket: bejelentették az X-en, hogy elindítják az októberi… TOVÁBB OLVAS »
Google Helpful Content algoritmus frissítés – 2023 szeptember: Google új algoritmus frissítést jelentett be: a Hasznos tartalom kerül előtérbe! Egy új napon egy új hírrel ébredünk a technológia világában. A Google nemrégiben bejelentette, hogy szeptember 14-én útjára indította a… TOVÁBB OLVAS »
A Google algoritmusok megértése: A legfrissebb változások és azok hatása az SEO-ra Az internetes keresés világa folyamatosan változik és fejlődik. Gondoljunk csak bele: amikor először találkoztunk a Google-lel, még kis csecsemőként, ki gondolta volna, hogy egy nap ez lesz a… TOVÁBB OLVAS »
Keresőbarát URL-ek kialakítása: Hogyan strukturáld az URL-eket a jobb rangsorolás érdekében Az URL jelentése, mi az az URL? Az URL (Uniform Resource Locator) az internetes világban elterjedt fogalom, amely egy weblap vagy egyéb online erőforrás pontos helyét és azonosítóját… TOVÁBB OLVAS »
A Google évente több alap-algoritmus frissítést hajt végre, amik rendszerint a teljes találati listát átrendezik. A 2020-as évben 3 db Google alap-algoritmus frissítés volt (január, május, és most, az utolsó december 3-án). Ezt a Google „frappánsan” a 2020-as decemberi alap-algoritmus… TOVÁBB OLVAS »
Google Analytics használata ma már elengedhetetlen fontosságú, ha mérni szeretnéd honlapod látogatottságát. Súlyos hibát követ el az a vállalkozás, amelyik nem elemzi a látogatottsági statisztikákat.
A Google Webmester Eszközök (Webmaster Tools) használata minden honlap tulajdonos, kis- és középvállalkozás számára elengedhetetlen. Ahhoz, hogy vállalkozásod jól szerepeljen a keresőkben, az egyik legalapvetőbb feladat a honlapod keresőoptimalizálása. A Google Webmester Eszközök statisztikái ebben nyújtanak segítő kezet számodra.
Google találati lista A Google elismerte. hogy a Google találati lista vagyis a rangsorolási algoritmusában a tartalom és a linkek a legfontosabb tényezők. A keresőoptimalizálással foglalkozó szakemberek előtt már egy ideje nem titok, a Google mégis első ízben ismerte el… TOVÁBB OLVAS »
Internetes keresők közül a világon, szinte mindenki, 80-90% a Google-t ismeri és használja napi szinten. Valóban ennyivel jobb a többi internetes keresőnél, vagy csak megszokásból használjuk? Internetes keresők, mit jelent pontosan? Internetes keresők azok az online felületek, amelyek egy adott… TOVÁBB OLVAS »
A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. A honlap további használatával ezt és az adatkezelési szabályzatot jóváhagyod.ElfogadomNem fogadom el